Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Od czego zacząć naukę - Mirosław Zelent/internet/książka?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Interesuje mnie nauka front endowych języków jak i back endowych a dokładniej HTML, CSS, PHP, MySQL, JS.

Czy opłaca się zacząć od filmów M.Zelenta? Z jednej strony tłumaczy według mnie wszystko super, ale po komentarzach

niektórych osób wychodzę z założenia, że uczy on złych nawyków(przerobiłem u niego C++ po czym 

teraz zauważam niektóre złe nawyki, których nie powinno się stosować).

Jeśli nie, to jakie źródło internetowe polecacie(za książkami nie przepadam, ale ewentualnie może być), które jest obszerne, aktualne jeśli chodzi o najnowsze "wersje" języków etc.

i po prostu dobre do nauki dla osoby powiedzmy początkującej(znam C++ więc podstawy łatwiej będzie w PHP zapewne ogarnąć)?

Specjalista
Opublikowano
http://www.w3schools.com/

Moim zdaniem świetna strona. Ma wszystkie potrzebne języki do tego możesz rozwiązywać zadania pod koniec danego działu/tematu. Są tam też znane frameworki.

Co prawda jest po angielsku ale chyba to nie problem. 

 

 

@Edit

Na forum jest nawet tutorial o tym ;) 

http://www.mpcforum.pl/topic/1479962-tut-jak-zacz%C4%85%C4%87-przygod%C4%99-z-tworzeniem-stron-internetowych/

Opublikowano
http://www.w3schools.com/

Moim zdaniem świetna strona. Ma wszystkie potrzebne języki do tego możesz rozwiązywać zadania pod koniec danego działu/tematu. Są tam też znane frameworki.

Co prawda jest po angielsku ale chyba to nie problem. 

 

 

@Edit

Na forum jest nawet tutorial o tym ;)

http://www.mpcforum.pl/topic/1479962-tut-jak-zacz%C4%85%C4%87-przygod%C4%99-z-tworzeniem-stron-internetowych/

 

Polecam przeczytać post pewnego użytkownika o "w3schools.com"

http://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy

anNO14B_460sa.gif

Opublikowano

Jako  edytor mogę ci polecić PHPstorm. triala masz na 30 dni, ale dość łatwo go scrackować

210119.gif

Opublikowano

HTML,CSS 

http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html

PHP,JS

http://www.w3schools.com/js/

http://www.w3schools.com/php/

MySQL 

https://www.codecademy.com/learn/learn-sql

Nauka jakichkolwiek języków, jak dla mnie polega na tym,żeby wykuć "teorię" z obojętnie jakich stron (Podałem Ci najlepsze jak dla mnie). Kiedy nauczysz się już tej "teori" wtedy zaczynasz naukę praktyczną tworząc jakieś aplikacje

24190981732848592412.png


"Chcesz wiedzieć, skąd mam te blizny? Mój ojciec był pijakiem i... łajzą. Któregoś dnia odbiło mu bardziej niż zwykle. Mama chwyciła kuchenny nóż, żeby się bronić. Nie spodobało mu się to. Ani trochę... Więc patrzyłem, jak wbijał w nią nóż, śmiejąc się jak zwykle... Odwrócił się do mnie i spytał: „Skąd ta powaga, synu?” Podszedł do mnie z nożem w ręku... „Skąd ta powaga?” Włożył mi nóż w usta. „Przyprawmy tej twarzy trochę uśmiechu”


Opublikowano

M@J3M a ja się nie zgodzę z tobą. Ja uważam że praktyka uczy wiele więcje niż sama teoria. Ja osobiście umiejąc jakieś podstawy zabrałem się za robienie sklepu i teraz moje umiejętności powiększyły się baaardzo w stosunku do tego co było na początku

210119.gif

Opublikowano

Jeżeli chodzi o edytor to weź sobie Atoma (później możesz go edytować!) z Emmetem (albo w sumie jak chcesz). 

Co do kurs html... Używałem kiedyś, ale no coś do mnie teraz nie przemawia. Ja stoję przy MDN. A repl.it dobry jest jak chcesz WYPRÓBOWAĆ jakiś język. Apropo edytorów online to mogę polecić 

https://codeanywhere.com/

Ale jednak preferuję atom'a, który notabene stoi na electronie (czyli 'silniku', który pozwala budować aplikacje jako strony.).

Do tego polecam apacza (LAMP - linux; xammp lub webserv - windows), jeżeli chcesz robić rzeczy w PHP. Z IDE do web'a (php) nigdy nie korzystałem. Co do W3Schools - odradzam (są na to dowody, że UCZĄ ZŁYCH NAWYKÓW). Dokumentacja do PHP jest na php.net, nie na w3schools'. Jak chcesz robić back-end w js to masz node.js, w ruby'm to masz rubyonrails (pot. rails'y). Aaaa... A jak chcesz się pobawić to polecam codewars.com.

 

---

Jak chcesz się dowiedzieć więcej @Zagrajmarek to pisz na moim telegramie albo na pw, na forum. 

aw

Opublikowano

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Opublikowano

Zastanów się w jaką stronę idziesz. Fronntend czy backend. Nie nauczysz się wszystkiego na raz. Jeśli chodzi Ci o kurs to Mirosław Zelent ma wszystkie jakie chcesz, tylko te jego żarty już dawno przestały mnie śmieszyć...

strange1.jpg

Opublikowano

Ja ci polecam php.net, ich oficjalna dokumentacja. Inne backendy to np. rubyonrails (jak znasz ruby to jak najbardziej, ale jak nie -- nie polecam + musisz ogarniać mvc); django (python, ale nw czy tego ktoś używa); node.js (fajny jest); jeżeli chodzi o backend na początek jednak radzę pozostać przy php.

aw

Opublikowano

Dzięki.

A co myślicie o tej stronie:

http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html 

Da radę w połączeniu z linkiem który dał kolega wyżej?

 

I jeszcze jedno - czy wystarczy mi na początek taki edytor:

https://repl.it/languages

 

.... czy lepiej pobrać od razu coś i zainstalować bezpośrednio na PC?

https://atom.io/

 

Ucz się HTML5 ucz się CSS3

Mirosław Zalent jak najbardziej. Przerabiałem jego każdy filmik mimo że nic nie wnosiły do mojej wiedzy i nie ma co narzekać da się czegoś sensownego nauczyć.

 

do nauki html oraz CSS3 polecam strone

http://webkod.pl/

też da się duże z tego wyciągnąć.

 

Fajnie jakbyś zerknął na framework BOOTSTRAP można dosyć szybko prosto korzystając z gotowych komponentów tworzyć strony www.

 

co do JS to warto zerknąć na

http://kursjs.pl/

ciekawa strona lecz to warto traktować jako baza wiedzy według mnie dużo z tego się nie wyciągnie.

 

Zacznij od HTML5 + CSS potem dorzucaj JS.

Nie wal 5 języków na raz bo to nie ma sensu.

 

wspomniałeś że znasz C++ to może warto zacząć od back-endu php na pewno by ci szybciej weszło. Chodz HTML5 jest na prawdę izi.

 

co do książek to helion wydaje ciekawe, sam miałem kilka.

 

a no i jeszcze coś wspominałeś o edytorze jak dla mnie od początku powinno się uczyć na czymś konkretnym żeby potem łapać jakieś nawyki być obeznanym w programie.

 

Ja osobiście korzystam z adobe dreamviewer i polecam.

 

Atom - też bardzo dobry i darmowy to chyba jego największy plus

 

No dobra troche se popisałem :)

Oferta dot. MyBB, IPB, phpbb by przemo, phpbb3:

  • Instalacja, konfiguracja forum
  • Konwertowanie bazy do innych silników np. z MyBB do IPB lub IPB 3.4 do 4.x
  • Przenoszenie forum z jednego serwera na drugi
  • Podpinanie domen
  • Instalacja, konfiguracja pluginów, lekka modyfikacja
  • Instalacja stylów, modyfikacje wyglądu forum
  • Doradztwo
  • Zaproponuj coś.
  • Technik

Tworzenie stron WWW (HTML5+ CSS3+JS) BOOSTRAP

Opublikowano

Nie ucz się , a pisz, stawiaj sobie coraz wyżej poprzeczkę :). Polecam bo to sprawdzony sposób

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 


while($success!=true) {

try();

}

 

Opublikowano

@J Reaper`

Manuale dają ci tylko wiedzę. A w programowaniu bardziej chodzi o myślenie. Osobiście zgadzam się z @kaju0019

210119.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...